FESTDEN

Všechny zájemce o filmování, dokument, animaci, filmové herectví, režírování, maskérskou práci…, prostě vše, co souvisí s natáčením filmů, zveme na festivalový den soutěžního festivalu mladých filmařů Pražský filmový kufr, který proběhne 10. 11. 2018 v originálních prostorách CAMP - Centrum architektury a městského plánování.

Během října  2018 se zde a na https://www.facebook.com/prazskyfilmovykufr/ o programu FestDnu dozvíte více.

Festivalovým dnem nás bude provázet Tomáš Měcháček a Ondřej Bauer.
 
 
Program:
 

10:00 - 17:30 PŘEHLÍDKA SOUTĚŽNÍCH FILMŮ

10:00 - 17:30 WORKSHOPY A MNOHO PŘEKVAPENÍ

  • Virtuální realita,  společnost AVRAR bude na festivalu prezentovat hru Beat Saber a  VR aplikaci 1968
  • Canon fotokoutek
  • Prezentace Microsoft,  technologie Microsoft Surface
  • Scénografická dílna,  Děláme scény s Bárou Čechovou

 

  • 12:00-14:00 Ukázka práce s drony
  • 12:00-15:00 Maskéři, Make up ukázky
  • 13:00-17:00   Výtvarná dílna s filmovými odstřižky  s Marianou  Dočekalovou
  • 14:30-15:00 Bionaut - přednáška s ukázkami o novém animovaném seriálu Kateřiny Karhánkové Mlsné medvědí příběhy

 

DISKUSE S FILMOVÝMI TVŮRCI

10:30–11:15  Natáčení v exteriérech, práce lokačního a filmového architekta

Hosté :

  • Jan Novotný, filmový architekt, sochař, malíř (Prezident Blaník, Kobry a užovky, Žralok v hlavě, Polednice ..)
  • Pavlína Žipková, Czech Film Commission

 

13:00–13:45 Virtuální realita

Hosté:

  • Martin Kotek - prezident Asociace virtuální a rozšířené reality a vedoucí Centra pro digitalizaci a vzdělávací technologie při ČVUT CIIRC. 
  • Jakub Pinkava - filmový producent, zakladatel Free Cinema - POFIV, neziskovou organizaci pro filmové vzdělávání.
  • Mgr. Tomáš Oramus - FAMU- Katedra zvukové tvorby, garant předmětu interaktivní zvukové tvorby. 

 

15:30–16:30 Natáčení pohádky Čertí brko s jejími autory

Hosté:

  • Marek Najbrt, režisér (Prezident Blaník, Protektor, Polski film, Svět pod hlavou, Já, Mattoni, ...)
  • Jana Plodková,  herečka (Hodinářův učeň, Ztraceni v Mnichově, My2, Polski film, Protektor, Tátova volha, ...)
  • Andrea Králová, kostýmní výtvarnice a scénografka (Místa, Polski film, Svět pod hlavou, Modrý tygr, Pouta, ...)
 

PŘEDÁNÍ ZVLÁŠTNÍCH CEN POROTY V KATEGORII

  • 11:15  Film do minuty, Dokument a reportáž
  • 13:45  Animovaný film
  • 16:30  Hraný film, Moje místo

 

 

18:00 GALAVEČER  se slavnostním vyhlášením a předáním cen za letošní nejlepší filmařské počiny, moderují Tomáš Měcháček a Ondřej Bauer, zahraje nám Filmharmonie

 

19:30 NOC VÍTĚZŮ projekce vítězných filmů

 

19:30 - 21:00 DJ MARDOŠA

 
 
 
Změna programu vyhrazena.
 
Vstup na akci zdarma.
 

Cena diváka – divácké hlasování

Cena diváku bude udělena v internetovém hlasování na stránkách festivalu, kde budou diváci během října hlasovat v každé soutěžní sekci a kategorii. Divácké hlasování bude ukončeno 31. 10. 2018.