VÝSLEDKY 2017

Pražský filmový kufr 2017

 

NEJLEPŠÍ FILM

 

FILM DO MINUTY

  • 93. stupeň (kategorie B 11–15 let)
  • Zpět (kategorie C 16–20 let)

HRANÝ FILM

  • Kosmetičky podlahových krytin (kategorie B 11–15 let)
  • VOID (kategorie C 16–20 let)
  • FALL (kategorie C 16–20 let)

ANIMOVANÝ FILM

  • Jak se to všechno upeklo (kategorie A 5–10 let)
  • Bílá smrt (kategorie B 11–15 let)
  • Příběh Evy Duškové (kategorie C 16–20 let)

 

DOKUMENT A REPORTÁŽ

  • DRDS (kategorie A 5–10 let)
  • Boty (kategorie B 11–15 let)
  • Deset kafí, to už je moc (kategorie C 16–20 let)


ČESTNÉ UZNÁNÍ POROTY

FILM DO MINUTY

  • Dominick Ross, za námět a scénář filmu Pozadu
  • Eliáš Pojar, za krásný formát obrazu, kameru, střih a zvuk filmu Take it easy
  • Josef Kvasnička, za kameru filmu Lipno
  • Kryštof Perry, za kameru, střih a výtvarně experimentální práci s filmovým obrazem filmu 93. stupeň
  • Anna Umlaufová, za námět a scénář filmu Zpět

 

HRANÝ FILM

  • Josef Macek, s pocitem naděje do budoucna, za námět a práci s pointou filmu Číšníkova patálie
  • Agátka Grmelová, za imaginaci a herecké výkony filmu Růženka
  • Anna Mercedes Čtvrtníčková, za kreativitu, humorné využití nadsázky a silný herecký výkon ve filmu Kosmetičky podlahových krytin
  • Ema Střítežská, za kreativitu, humorné využití nadsázky a silný herecký výkon ve filmu Kosmetičky podlahových krytin
  • Marie Smutná,  za výtvarnou kameru filmu Kosmetičky podlahových krytin
  • Victorie Jadavanová,  za střih filmu Kosmetičky podlahových krytin
  • Autorský tým brněnského studia Scala (Simona Škamradová, Ludmila Trundová, Vojtěch Trunda, Adéla Horáková, Anna Pezlarová, Matyáš Straka, Jonáš Vaněk, Šimon Vaněk…) za přesvědčivý vypravěčský styl němé grotesky a choreografii postavy pan Holuba ve filmu Tajemství bílé tašky
  • Františka Bakošová,  za kameru a poetiku ve vyprávění ve  filmu Sám
  • Alžběta Urbanová, za výrazné herecké výkony ve vypjatých scénách ve filmu Znova
  • Anna Serédi, za výrazné herecké výkony ve vypjatých scénáchve filmu Znova
  • Johana Kasalická, za výrazné herecké výkony ve vypjatých scénách ve filmu Znova
  • Matěj Kučera, za herecký výkon ve filmu Kamil
  • Kroužek Filmové  tvorby DDM Prahy 6, za závažnost tématu filmu Kamil
  • Filmová dílna dětí 2. stupně při ZŠ J. Gočára v Hradci Králové  (pod lektorským vedením Milana Smetany) za vizuální zpracování a výrazné obrazové nápady ve filmu Výleťáci
  • Filmový tábor Aertěk (Anna Serédi, Savelij Chmelnickij, Jakub Machát, Zachariáš Andrle, Líza Přikrylová, Berenika Ulíková, pod lektorským vedením Lenky Watersové), za námět a scénář filmu Karkulka
  • Jan Rajmont, za režii, silný námět a skvěle zvládnutou filmovou řeč filmu Void
  • Ondřej Kudrna, za výtvarnou kameru filmu Void
  • Honza Ruttner, za výtvarnou kameru filmu Void
  • Michal Šindelář, za výtvarnou kameru filmu Void
  • Václav Futej, za silné téma,  námět a střih filmu Fall
  • Jakub Jožia, za kameru filmu Fall
  • Kroužek Filmové tvorby DDM Prahy 6, za výtvarné pojetí, členění obrazu a včleňování grafických prvků do filmového obrazu filmu To se mi nelíbí
  • Středisko volného času dětí a mládeže v produkci Junior TV Plzeň… za výborný casting, stylovou lokaci a dobovou výpravu ve filmu Bílá růže
  • Eliáš Pojar, za scénář, odvážnou fabulaci a překvapivé zvraty ve filmu V hlavě scénáristy
  • Šimon Duba, za scénář, odvážnou fabulaci a překvapivé zvraty ve filmu V hlavě scénáristy
  • Tobiáš Frýdl, za scénář filmu Tabule modrá jako nebe
  • Matyáš Kovář, za herecký výkon ve filmu Tabule modrá jako nebe

ANIMOVANÝ FILM      

  • MŠ Arabská Praha 6  (Vendelín Lukeš, David Caletka, Oskar Kovář, Vincent Přibiš, Max a Emma Kesnerovi… pod vedením Rebeky Hájkové a Pavly Štěpánkové) za obrovské nasazení a výtvarný přínos filmu Jak se to všechno upeklo
  • Bára Blehová, za režii, nadsázku a smysl pro humor ve filmu Emoji má talent
  • Kačka Kačenová, za režii, nadsázku a smysl pro humor ve filmu Emoji má talent
  • Filmový tábor Aertěk (Ana Pavkov, Matyáš Holna, Markéta Dercsényiová, Aidan Spousta, Markéta Kantorová, Valentýna Hájková, pod vedením Evy Vyškovské) za výtvarné zpracování, střih a zvuk filmu Bílá smrt
  • Andrea Janovská, za scénář filmu Voňavka
  • Animační tábor Aertěk (Adam Svěcený, Emma Zelenková, Kristýna Vindušková, Mateo Schilders, Matilda Nielsen, Matouš Sedlák, pod vedením Hany Dočekalové) za práci s loutkou a využití přírodní kulisy, která umocňuje atmosféru příběhu ve filmu Marjánka
  • Kroužek Filmové animace DDM Prahy 6, za námět a scénář filmu Galerie
  • Anna Hušková, za námět a scénář filmu Příběh Evy Duškové
  • Tereza Gorenčíková, za námět a scénář filmu Příběh Evy Duškové
  • Barbora Havlíčková, za originální výtvarné pojetí  filmu V rouře
  • Tereza Sloupová, za originální výtvarné pojetí  filmu V rouře
  • Tereza Havlíková,  za originální výtvarné pojetí  filmu V rouře
  • ZUŠ ve Frýdku-Místku (pod vedením Marcely Polochové) za výtvarný přínos, obrazotvornost a bohatost v kombinaci animačních technik a přístupů ve  filmu Cesta městem
  • Eliška Müllerová, za námět a scénář filmu O koblížkovi

DOKUMENT A REPORTÁŽ

  • Františka Bakošová, za námět, zvědavé oko kamery, čistotu provedení a střih  filmu Boty
  • Jirka Zeman, za využití různých technologií při natáčení a střídání žánrů ve výsledné dynamické koláži ve filmu Ptáci
  • Majda Dusíková, za námět a práci s jazykem ve  filmu Úsloví
  • ZŠ Norbertov, za námět  filmu Příběh pana Sochůrka
  • Klára Nováková, za kameru, střih a výtvarně experimentální pojetí  filmu Deset kafí, to už je moc
  • Kateřina Hroníková, za kameru, střih a výtvarně experimentální pojetí filmu Deset kafí, to už je moc
  • Jan Piskač,  za zaujetí tématem a režii filmu Gas and Oil
  • Jan Kolář, za kameru filmu Gas and Oil
  • David Tolar, za kameru filmu Gas and Oil
  • Františka Jesenská, za citlivost v režii a kameře filmu Z5
  • Magdalena Dubnová, za námět filmu Lhostejnost
  • Honza Černý, za zvuk filmu Polyporus
  • Anna Petruželová, za režii, střih a osobitý pokus o portrét vnitřního světa hrdiny filmu Polyporus
  • Filip Kettner, za kameru filmu Hubertův muž
  • Ondřej Kudrna, za kameru filmu Hubertův muž
  • Dětská televize TV PROSTOR z Frýdku-Místku, za využití ankety uprostřed reportáže filmu Parkour

SPECIÁLNÍ CENA FESTIVALU

  • Dětská televize TV PROSTOR z Frýdku-Místku, za kritické myšlení a práci reportérů dětské televize
  • SPŠ Evropská Praha 6, za hojné využívání filmových technologií a audiovizuálního jazyka při výuce


CENA DIVÁKA

  • Výleťáci, sekce Hraný film
  • 93. stupeň, sekce Film do minuty
  • Podivné sny velmi chytrých chlapců, sekce Filmová animace
  • Animefest 2017, sekce Dokument a reportáž