Pavel Berkovič a.č.k.

Zpět na seznam porotců
Pavel Berkovič a.č.k.

Pavel Berkovič a.č.k.

kameraman

Kameraman a fotograf Pavel Berkovič vystudoval Pražskou fotografickou školu, Filmovou školu v Písku (dnes Filmovou akademii Miroslava Ondříčka) a nakonec také katedru kamery na FAMU.
Se svým nejlepším kamarádem Davidem Cysařem (rovněž „fotografokameramanem“) vyrábí velkoformátové fotoaparáty a s nimi pak velkoformátové fotografie. Několik jejich výstav proběhlo třeba v roce 2007 ve Špálově galerii v Praze, ve Francouzském institutu, v Galerii Fiducia v Ostravě nebo v Národní Galerii v Brně… Coby kameraman točí převážně hrané filmy, takzvanou dramatickou tvorbu a pohádky. Třeba ty štědrovečerní v režii Zdeňka Zelenky (Kouzla králů a Duch nad zlato) nebo v režii Víta Karase (Micimutr, O pokladech nebo loňskou Přání k mání).
Z posledních filmů pro dospělé jsou to například televizní seriál Ochránce nebo Zločiny Velké Prahy, filmy Metanol Terezy Kopáčové nebo Ten, kdo tě miloval Jana Pachla. Pavel ve volném čase také maluje, hraje na kytaru v kapele a kouří dýmku. A kdybyste nevěděli, co znamenají ta tři písmena za jménem, pak je to něco jako řád. Řád asociace českých kameramanů, který mu právem náleží.

Kontaktujte nás


Dům dětí a mládeže Praha 6
U Boroviček 650/5, 163 00 Praha 6
E: martin.bartak@prazskyfilmovykufr.cz
T: +420 235 323 333

© 2019 - 2022 Dům dětí a mládeže Praha 6, Pražský Filmový Kufr
Web by SenseMedia