Lukáš Urbánek

Zpět na seznam porotců
Lukáš Urbánek

Lukáš Urbánek

animátor a ilustrátor

Narodil se v Praze v r. 1973 a vystudoval filmovou a televizní grafiku na VŠUP v atelieru J. Barty (absolvoval filmem Zlatý ostrov v roce 2000).
Pro desítky pořadů navrhl animované znělky i celou grafiku (Tři strážníci, Voskovec – Werich – paralelní osudy, Legenda studio Ypsilon, Drak, kterého netřeba se bát). S ČT spolupracoval na mnoha pořadech, ať už jako autor grafiky a animací (Mistr E, Agent v kapse), jako autor scény (Písničky doktora Notičky, Písničkohraní, Čtení do ouška), nebo jako režisér (Datová Lhota). V tuto chvíli se chystá režírovat 26dílný seriál Medvídkova poradna, v němž bude ve studiu kombinovat loutky s animací, a doufá, že to dobře dopadne.
Jeho největší láskou jsou už od dětství obrázkové a ilustrované knížky, proto je šťastný, že se stal tak trošku i ilustrátorem. Pořizuje ilustrace pro nakladatelství Albatros, Mladou frontu, Fraus, Argo, H-Mat, Yinachi. Několikrát získal cenu v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku. Nakladatelství Labyrint mu vydalo autorské knihy (Doktor Racek jede na prázdniny, Doktor Racek na Horách, Babočky, Hurá na Kajak!, Doktor Racek – cesta kolem světa za 31 písmen, Rackomix), na kterých spolupracoval s Miladou Rezkovou a Jakubem Kašem. Komiksy s Dr. R. se pravidelně objevují v legendárním časopise Raketa.
Znáte ho i z bejbypankového projektu Kašpárek v rohlíku, pro který ilustroval Postřelenou knihu.
Někdy mu papíry nestačí, pak vezme štětce a kýble s barvami – pro Motolskou nemocnici tak vymaloval celé veliké oddělení dětské onkologie.
Miluje svoji velkou rodinu, čtení, filmy, kamarády, Berounku, svůj longboard a krásné kolo pistáciové barvy.

Kontaktujte nás


Dům dětí a mládeže Praha 6
U Boroviček 650/5, 163 00 Praha 6
E: martin.bartak@prazskyfilmovykufr.cz
T: +420 235 323 333

© 2019 - 2022 Dům dětí a mládeže Praha 6, Pražský Filmový Kufr
Web by SenseMedia