Pavel Berkovič

9.8.2019 | Martin Vejvoda | Aktuality

Kameraman a fotograf Pavel Berkovič vystudoval Pražskou fotografickou školu, Filmovou školu v Písku (dnes Filmovou akademii Miroslava Ondříčka) a nakonec také katedru kamery na FAMU.
Se svým nejlepším kamarádem Davidem Cysařem (rovněž „fotografokameramanem“) vyrábí velkoformátové fotoaparáty a s nimi pak velkoformátové fotografie. Několik jejich výstav proběhlo třeba v roce 2007 ve Špálově galerii v Praze, ve Francouzském institutu, v Galerii Fiducia v Ostravě nebo v Národní Galerii v Brně… Coby kameraman točí převážně hrané filmy, takzvanou dramatickou tvorbu a pohádky. Třeba ty štědrovečerní v režii Zdeňka Zelenky (Kouzla králů a Duch nad zlato) nebo v režii Víta Karase (Micimutr, O pokladech nebo loňskou Přání k mání).
Z posledních filmů pro dospělé jsou to například televizní seriál Vzteklina v režii Tomáše Bařiny, filmy Metanol Terezy Kopáčové nebo Ten, kdo tě miloval Jana Pachla. Pavel ve volném čase také maluje a kouří dýmku. A kdybyste nevěděli, co znamenají ta tři písmena za jménem, pak je to něco jako řád. Řád asociace českých kameramanů, který mu právem náleží.

Kontaktujte nás


Dům dětí a mládeže Praha 6
U Boroviček 650/5, 163 00 Praha 6
E: martin.bartak@prazskyfilmovykufr.cz
T: +420 235 323 333

© 2019 - 2022 Dům dětí a mládeže Praha 6, Pražský Filmový Kufr
Web by SenseMedia