Hledání filmového příběhu s Viktória Rampal Dzurenko

23.3.2018 | Martin Vejvoda | Aktuality

Scénáristicko-kameramanská filmová dílna. Umíte vymyslet poutavý příběh? Kde hledat inspiraci pro autorský film? Co je to pointa a zápletka a jaká je stavba klasického dramatu? Jak se pracuje s atmosférou v příběhu, jak popisovat pocity ve filmu? Jak vytvořit filmovou postavu a svět hrdiny? To všechno a ještě mnoho dalšího kolem námětu, scénáře, storyboardu a práce scénáristy.
Kdy přichází na scénu režisér a kdo to vůbec je? Jak se pracuje s herci? A také vše základní o práci kameramana, která začíná právě u scénáře. Co všechno musí vědět a jak se na svět dívá? Všechny důležité pojmy týkající se profese kameramana, jako jsou velikosti záběrů (VD, D, PC, AZ, C, VC…), podhled a nadhled, hloubka ostrosti, pohyby kamery, zlatý řez nebo podstata práce se světlem ve filmu.
Nejenže se tohle všechno naučíte, ale zároveň si to i na místě vyzkoušíte ve dvoudenní filmové dílně vedené skutečným filmovým režisérem, scénáristou a kameramanem.

 

________________________________________
Mgr. et MgA. Viktória Rampal Dzurenko
Narodila jsem se v malém městě na Slovensku, ale život mě zavál přes Prahu a studium filmové režie na FAMU až do Indie. Jsem malířka, filmová režisérka, učitelka malby, filmové režie a filmového jazyka. Natáčím hrané i dokumentární filmy a videoklipy, momentálně připravuji svůj celovečerní debut v mezinárodní koprodukci (více o mé tvorbě na www.viktori.cz). Ve filmové profesi většinou spolupracuji se svým indickým manželem, střihačem a producentem Ranjanom Rampalem. Miluji umění, barvy, filmařinu, cestování a můj život je neustále v pohybu. Výuka je pro mě interaktivní proces, při kterém dochází k vzájemnému obohacování a předávání životních zkušeností.
 

Ráda bych s dětmi nahlédla pod pokličku filmových žánrů a pomohla jim přijít na to, podle jakého receptu se natáčí pohádka, komedie nebo horror. K tomu je potřeba si donést nějaké ingredience - legrační kostýmy, masky a rekvizity dle vlastní fantazie. Budeme si trochu hrát a skrze hru se mnohému naučíme. 

_______________________________________
Pro děti ve věku 11 až 16 let.
Mgr. et MgA Viktória Rampal Dzurenko
Místo: Dům dětí a mládeže Praha 6, U Boroviček 650/5, Praha 6 Řepy
Cena:1500,-
21.4.2018, Sobota 9:00–17:00 s polední pauzou
22.4.2018, Neděle 9:00–15:30 s polední pauzou
Oběd s sebou
________________________________________
Na tuto akci je nutné se dopředu přihlásit! Přihláška na webu DDM Prahy 6 - http://www.ddmp6.cz/akce/?id=780

Omezený počet míst max. 12 dětí.

Minimální počet přihlášených je 9. Uzávěrka přihlášek 17.4.2018.

Kontaktujte nás


Dům dětí a mládeže Praha 6
U Boroviček 650/5, 163 00 Praha 6
E: martin.bartak@prazskyfilmovykufr.cz
T: +420 235 323 333

© 2019 - 2022 Dům dětí a mládeže Praha 6, Pražský Filmový Kufr
Web by SenseMedia