POPIS FILMOVÝCH SEKCÍ

Hraný film

Tato kategorie zahrnuje filmy, které se mohou opírat o literární předlohu, můžeš je ale natočit podle vlastního nápadu. Důležitý je zajímavý nápad a dobře napsaný scénář. Patří sem klasicky hraný film – libovolně výtvarně pojatý, kostýmovaný, pojatý v duchu komedie, dramatu, hororu, tragédie, historické fresky, sci-fi, road movie nebo třeba televizní inscenace. Může to být ale i vtipná a vkusná reklama či antireklama, videoklip nebo třeba umělecký avantgardní film. Drž se ale tématu a nepřekroč 15 minut.

Dokumentární film

Dokumentární film nemusí a ani nesmí být nuda – vychází přece  z reality a líčí to, co se děje přímo kolem nás. Natoč film o tom, co tě zajímá, co se tě dotýká nebo co tě třeba štve. Zkus zaznamenat zajímavý rozhovor, zpovídej své kamarády, učiň sám výpověď na kameru. Za dokument může být považované i chytře natočené instruktážní video. Představ nám maximálně v 10 minutách svůj svět svýma očima.

Animovaný film

Animovaný film je nejméně z poloviny natočený tzv. okno po okně. Ožívají v něm věci neživé, kresby, loutky nebo třeba hračky a před divákem se otevírá svět plný fantazie, snů a překvapení. Nic není nemožné, můžeš téměř cokoli. Rozjeď svou fantazii naplno, vyjev nám svůj vnitřní svět, oživ svoje sny a představy. Vytvoř film kreslený, loutkový, kombinovaný nebo trikový. Můžeš si pomoct i počítačem, ale ruce a oči stejně tvoří nejlépe. Oceníme námět, výtvarné pojetí a originalitu. Film nesmí přesáhnout 3 minuty.

Film do minuty

Film do minuty je kategorie pro vášnivé střihače. Nacpi příběh do minuty, utvoř vtipnou, originální, sugestivní zkratku, obrazovou koláž na dané téma. Být srozumitelný, jasný a chytrý na tak krátkém časovém úseku je opravdový oříšek. Můžeš použít i hotový materiál a přetavit ho v nový příběh – dej mu nový význam, najdi v něm to podstatné a natoč trailer nebo naopak parodii. A pozor, nepřekroč 1 minutu. :-)

Zvláštní kategorie Moje místo

Nové soutěžní kategorie MOJE MÍSTO se chopte jakoukoli technikou a pro svůj film zvolte jakýkoli žánr. Jde tu jen o vás. Co je vlastně vaše místo? Město? Pokoj? Skrýš v lese, kde vás nikdo neotravuje? Staveniště, po kterém jezdíte cross na kole? Výhled z pokoje na příšerné sídliště? Výmoly na ulici, které se po dešti proměňují v rybníky? Nebo celá planeta Země? To všechno je zaručeně přesně ono! CAMP, který funguje jako „základní tábor“ pro každého, kdo má zájem na společném plánování a rozvíjení Prahy, nad touto kategorií převezme záštitu a chystá pro vás speciální cenu!